IMG 6315

 „Ministranci czy lektorzy spełniają prawdziwą funkcję liturgiczną. Powinni więc wykonywać swoją posługę z pobożnością i dokładnością, jak to przystoi wzniosłej posłudze i odpowiada słusznym wymaganiom Ludu Bożego” [KL 29].

 

Wspólnota ministrantów istnieje w naszej parafii od samego początku. Obecnie gromadzi ok. 55 ministrantów, w tym 30 lektorów w różnych grupach wiekowych, którzy pragną służyć przy Ołtarzu Pańskim podczas każdej Eucharystii. Opiekunem i duszpasterzem służby liturgicznej jest ks. Krzysztof Osowski. Pomaga mu dwóch animatorów: Wojciech Górski i Bartosz Poszwald oraz skarbnik: Michał Socha.

 

Sobota?

 W każdą sobotę o godzinie 10.00 spotykamy się w salce parafialnej aby wspólnie poszerzać swoją wiedzę na temat Liturgii Kościoła Katolickiego. Oprócz bezpośredniej formacji, wspólnie spędzamy czas na grze w piłkę na parafialnym boisku, częstych wyjazdach rowerowych, wypadach na basen, robieniu grilla i nie tylko! Przyjdź i sam się przekonaj!

 

Mecz ministrancki (17 of 19) 

 

Jesteś potrzebny do zadań specjlanych!

Chcesz zostać komandostem do zdań spejalnych samego Pana Jezusa? Chcesz lepiej przeżywać liturgię i poznać bliżej Boga? Chcesz poznać niesmowitych ludzi i dobrze się bawić? Przyjdź do nas! Na 100% nie będziesz tego żałować! Czekamy na Ciebie w każdą sobotę o godzinie 10.00!

 

Dodatkowe infomacje:

  • Okres kandydatury ministranckiej trwa ok. 6 miesięcy i kończy się uroczystym przyjęciem do grona ministrantów w Wielki Czwartek. Wtedy każdemu z chłopców zostanie nałożona komża przez księdza proboszcza i księdza opiekuna.
  • Okres kandydatury lektorskiej trwa ok. roki i kończy się uroczystym błogosławieństwem księdza biskupa.