Nasz rozkład jazdy!

 

Msze Święte:

 

Niedziela:

Godz. 20.00 (Msza Akademicka ze Scholą)

Piątek:

Godz. 18.30 (Msza Oazowa)

 

Spotkania oazowe:

 

Piątek:

Godz. 19.00 (Spotkanie Oazowe w Salce Parafialnej)

 

Zbiórki ministranckie:

 

Sobota:

Godz. 10.00 (zbiórka ministrancka dla młodzieży w Salce Parafialne)

Godz. 17.00 (zbiórka dla ligi seniorów LSO w Salce Parafialnej)

 

Próby scholi akademickiej:

 

Czwartek:

Godz. 19.00 (Zaczynamy zawsze adoracją w kaplicy hospicjum!)

Niedziela:

Godz. 18.50 (Przed Mszą Świętą w Salce Parafialnej)

W naszej parafii

35439976916 02cb2ff279 k

 Trochę o naszej przeszłości...

Oaza w naszej parafii została założona pod koniec października 2002 roku przez księdza Krzysztofa Forysia. Szybko stała się prężnie rozrastającą się wspólnotą przyciągającą coraz więcej osób. Przez piętnaście lat pomagaliśmy osiągnąć dojrzałość w wierze chrześcijańskiej ponad 200 młodym ludziom!

 

Moderatorzy odpowiedzialni za naszą wspólnotę na przestrzeni lat:

ks. Krzysztof Foryś

ks. Łukasz Parniewski

ks. Adrian Put

ks. Sławomir Szocik

ks. Paweł Patrzylas

 

A co teraz robimy?

Obecnie skupiamy uczniół pobliskich szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów z naszego miasta i okolic. Każdy z nas ma inny charakter i zainteresowania, jednak łączy nas jedno: dążenie do rozwijania swojej osobistej relacji z Chrystusem! Odbywa się to poprzez formację, na którą się składa:

  • wspólnie i świadomie przeżywana Eucharystia,
  • regularne spotkania formacyjne w małej grupie, których celem jest pogłębianie wiary i kształtowanie właściwych postaw moralnych poprzez przyglądanie się życiu w świetle słów Pisma Świętego,
  • modlitwa wspólnotowa w formie adoracji, liturgii godzin lub innej,
  • codzienna modlitwa osobista z Pismem Świętym, zwana Namiotem Spotkania;
  • uczestnictwo w piętnastodniowych rekolekcjach przeżyciowych, które stanowią zwieńczenie formacji rocznej i są bezpośrednim doświadczeniem miłości i bliskości Pana Boga w liturgii, we wspólnocie, na modlitwie i poprzez słowa Pisma Świętego;
  • posługa na parafii w diakoniach: muzycznej i liturgicznej.

Piątek? 

Tak! To właśnie w każdy piątek zaczynamy o 18.30 Mszą Świętą nasze cotygodniowe spotkanie. Po Eucharystii, gromadzimy się w salce parafialnej aby razem pośpiewać różne piosenki w obecnosci gitar i bębnów oraz wymienić się swoimi wrażeniami z całego tygodnia. Następnie wspólnie się rozchodzimy do swoich grup wiekowych i słuchamy Słowa Bożego oraz staramy się poznać naszą wiarę. Gdy spotkanie dobiegnie końca, udajemy się na Pogodny Wieczór, który spędzamy na wspólnych rozrywkach lub modlitwie wspólnotowej.

 

To tylko się modlicie i czytacie Biblię?

Ależ skąd! Często razem gramy w siatkówkę na parafilanym boisku, wychodzimy na kręgle, basen, coś zjeść na mieście i nie tylko! Razem z ministrantami często organizujemy wyjazdy rowerowe, grilla i wiele więcej! Przyjdź i przekonaj się sam!

 

 DSC0046

 

Nie możemy się doczekać kiedy nas odwiedzisz!

Jeśli jesteś już po 6 klasie szkoły podstawowej i szukasz czegoś prawdziwego, szczerości, przyjaźni, rozmowy na ważne tematy – bardzo serdecznie zapraszamy Cię na spotkania oazowe. Czekamy właśnie na Ciebie w każdy piątek! Nie może Ciebie zabraknąć! Przyjdź i odkryj Chrystusa!

 Gdzie się znajdujemy?

 

 Kontakt z nami:

 

Jeśli masz jakieś wąpliwości, napisz do nas na Facebooku!

messenger code 707895166041822

(kliknij na Foskę lub zeskanuj ją aby otworzyć Messenger)

Czym jest Oaza?

 

Ruch Światło-Życie (zwany także Ruchem Oazowym lub Oazą) jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz rodziny w gałęzi rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół.


Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch Światło-Życie wychowuje dojrzałych chrześcijan i służy odnowie Kościoła przez przekształcanie parafii we wspólnoty wspólnot.

Znakiem Ruchu Światło-Życie jest symbol i słowa ΦΩΣ ΖΩΗ (czyt. fos-zoe) – greckie słowa „światło” i „życie”, krzyżujące się na literze „omega”, która tutaj jest symbolem Ducha Świętego (jako Tego, który jest wszystkim) i ułożone w kształt krzyża. Popularna nazwa tego symbolu to foska.

Struktura Ruchu jest zgodna ze strukturą Kościoła. Małe grupy, do których należą uczestnicy Ruchu, zasadniczo tworzą jego wspólnotę w parafii. Wspólnoty Ruchu utrzymują ze sobą łączność spotykając się na Dniach Wspólnoty.

Odpowiedzialność za całość Ruchu sprawuje Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie. Na szczeblu kraju, diecezji i parafii odpowiedzialność pełnią moderatorzy krajowi, diecezjalni i parafialni. Każdy moderator pełni swą posługę wraz z zespołem diakonii. Odpowiedzialność za Ruch podejmują zarówno osoby świeckie, jak i duchowne.

Kapłani w Ruchu spełniają rolę moderatorów, a nienależący do niego – opiekunów. Spoczywa na nich odpowiedzialność za duchową formację uczestników Ruchu i pozostawanie w jedności z Kościołem powszechnym.

Początki historii Ruchu sięgają pierwszej oazy, która odbyła się w r. 1954. Ruch Światło-Życie rozwinął się z oaz – rekolekcji zamkniętych prowadzonych metodą przeżyciową. Przed rokiem 1976 Ruch był znany pod nazwą „Ruch oazowy”, „Ruch Żywego Kościoła”.

Twórcą oazy, założycielem Ruchu i pierwszym moderatorem krajowym był ks. Franciszek Blachnicki (24 III 1921 – 27 II 1987).

Źródło: oaza.pl