W naszej parafii

35439976916 02cb2ff279 k

 Trochę o naszej przeszłości...

Oaza w naszej parafii została założona pod koniec października 2002 roku przez księdza Krzysztofa Forysia. Szybko stała się prężnie rozrastającą się wspólnotą przyciągającą coraz więcej osób. Przez piętnaście lat pomagaliśmy osiągnąć dojrzałość w wierze chrześcijańskiej ponad 200 młodym ludziom!

 

Moderatorzy odpowiedzialni za naszą wspólnotę na przestrzeni lat:

ks. Krzysztof Foryś

ks. Łukasz Parniewski

ks. Adrian Put

ks. Sławomir Szocik

ks. Paweł Patrzylas

 

A co teraz robimy?

Obecnie skupiamy uczniół pobliskich szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów z naszego miasta i okolic. Każdy z nas ma inny charakter i zainteresowania, jednak łączy nas jedno: dążenie do rozwijania swojej osobistej relacji z Chrystusem! Odbywa się to poprzez formację, na którą się składa:

  • wspólnie i świadomie przeżywana Eucharystia,
  • regularne spotkania formacyjne w małej grupie, których celem jest pogłębianie wiary i kształtowanie właściwych postaw moralnych poprzez przyglądanie się życiu w świetle słów Pisma Świętego,
  • modlitwa wspólnotowa w formie adoracji, liturgii godzin lub innej,
  • codzienna modlitwa osobista z Pismem Świętym, zwana Namiotem Spotkania;
  • uczestnictwo w piętnastodniowych rekolekcjach przeżyciowych, które stanowią zwieńczenie formacji rocznej i są bezpośrednim doświadczeniem miłości i bliskości Pana Boga w liturgii, we wspólnocie, na modlitwie i poprzez słowa Pisma Świętego;
  • posługa na parafii w diakoniach: muzycznej i liturgicznej.

Piątek? 

Tak! To właśnie w każdy piątek zaczynamy o 18.30 Mszą Świętą nasze cotygodniowe spotkanie. Po Eucharystii, gromadzimy się w salce parafialnej aby razem pośpiewać różne piosenki w obecnosci gitar i bębnów oraz wymienić się swoimi wrażeniami z całego tygodnia. Następnie wspólnie się rozchodzimy do swoich grup wiekowych i słuchamy Słowa Bożego oraz staramy się poznać naszą wiarę. Gdy spotkanie dobiegnie końca, udajemy się na Pogodny Wieczór, który spędzamy na wspólnych rozrywkach lub modlitwie wspólnotowej.

 

To tylko się modlicie i czytacie Biblię?

Ależ skąd! Często razem gramy w siatkówkę na parafilanym boisku, wychodzimy na kręgle, basen, coś zjeść na mieście i nie tylko! Razem z ministrantami często organizujemy wyjazdy rowerowe, grilla i wiele więcej! Przyjdź i przekonaj się sam!

 

 DSC0046

 

Nie możemy się doczekać kiedy nas odwiedzisz!

Jeśli jesteś już po 6 klasie szkoły podstawowej i szukasz czegoś prawdziwego, szczerości, przyjaźni, rozmowy na ważne tematy – bardzo serdecznie zapraszamy Cię na spotkania oazowe. Czekamy właśnie na Ciebie w każdy piątek! Nie może Ciebie zabraknąć! Przyjdź i odkryj Chrystusa!

 Gdzie się znajdujemy?

 

 Kontakt z nami:

 

Jeśli masz jakieś wąpliwości, napisz do nas na Facebooku!

messenger code 707895166041822

(kliknij na Foskę lub zeskanuj ją aby otworzyć Messenger)